מצפור אור

(תחנה מספר 1)

  • ב-25 באפריל 2015 הזדעזעו ההרים בנפאל והאדמה רעדה בעוצמה אדירה. עם ההרוגים ברעידת האדמה נמנה גם אור אסרף מלהבים שהיה בעיצומו של טיול בעמק הלאנגטנג

 

  • מצפור אור, הנמצא בשולי יער להב, הוא נקודת מפגש לקהילת להבים. המצפור הוא נקודת תצפית מצוינת על הישוב להבים ועל צפון מערב הנגב. 

 

  • משימה (תשובה בתחתית העמוד): מהו הישוב הקרוב ביותר ללהבים? מיצאו אותו בשטח. באיזה כיוון הוא נמצא יחסית ללהבים בשושנת הרוחות (צפון/ דרום/ מזרח/ מערב)? נסו לזהות את ארובות תחנת הכוח באשקלון. זהו את הטופוגרפיה באזור (גבעה, ואדי, שלוחה וראו כיצד הם מופיעים במפה).

 

  • בחודשי האביב גבעות גורל לובשות ירוק והמדרונות מתכסים בשפע של פרחים – כלניות, נוריות, צבעוני ההרים ועוד. במפנים צפוניים של הערוצים החורצים את הגבעות נפוצים הצמחים סירה קוצנית, שמשון הדור, לענת המדבר ושלהבית קצרת-שיניים. מינים שנפוצים יותר במפנים הדרומיים, הם מִתנן שעיר, נואית קוצנית וקורנית מקורקפת. במאי פורחת כאן השלהבית בפרחים צהובים ויפים. בתקופה זו גם בעלי החיים מצויים כאן בשפע, חרקים, פרוקי רגליים זוחלים, ציפורי שיר ועופות דורסים חגים ממעל וצדים להם ארוחה טובה.

לחץ לאתר הבית דע את מקומך

תשובה למשימה: הישוב הקרוב ביותר ללהבים הוא רהט הממוקם ממערב לישוב