ארכיון חדשות

21.03.2022 18:55: בשבוע שעבר צוין ברחבי העולם "יום העובדים הסוציאליים"

21.03.2022


בשבוע שעבר צוין ברחבי העולם "יום העובדים הסוציאליים" שנועד להעלות את המודעות לעבודתם החשובה והמסורה של מי שפועלים לשפר את התפקוד האישי והחברתי של הפרט, המשפחה והקהילה באמצעות טיפול, שיקום, ייעוץ והדרכה.
לרגל היום המיוחד, עברו עובדות המחלקה לשירותים חברתיים חוויית צילום משותפת, מגבשת, מעצימה ומפרגנת עם הצלמת אושר בן שטרית.


הראשון לפרגן היה ראש מועצת להבים- יוסי ניסן: "אני גאה בצוות המחלקה לשירותים חברתיים המורכב מנשים שעושות את מלאכתן ברגישות, בצניעות, במקצועיות ובמסירות רבה. יישר כוח לאורי ולעובדות המחלקה שמקדמות את החוסן הקהילתי, הלכידות, הערבות ההדדית ותחושת הגאווה להיות תושבי להבים".


אלה הדברים שאמרו עובדות המחלקה לרגל היום המיוחד:


אורי אלימלך- מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים: "מדי בוקר אני מתעוררת עם תקווה בלב באשר ליכולת שלי להפוך את העולם למעט טוב יותר ולהעניק למשפחות מהידע וניסיון שלי, תוך חיבור אנושי למקום שבו הן נמצאות. בנוסף, אני מודה על הזכות להקים ולקדם פרויקטים יישוביים ולהיות חלק מצוות עובדות מסור ומכוון מטרה".


טל מרקוס- עו"ס משפחות: "האושר והסיפוק בעבודה הוא לראות את התקווה בכל אחד ואחת, לשאוף לרווחה נפשית אישית ומשפחתית של כל תושב ותושבת".


שירן בן שימול- עו"ס לסדרי דין ומרכזת "נתיבים להורות": "אני שמחה על ההזדמנות להיות עם אנשים במקום בו הם נמצאים, לסייע להם לעבור תהליכים תוך גילוי אמפתיה, רגישות וצניעות, ולהפוך את החיים והעולם למקום נעים יותר עבורם".


בתיה סיטי- עו"ס קהילתית: "בשבילי עבודה סוציאלית קהילתית זה להוציא לאור את הכוח שיש בכל יחיד, קבוצה או קהילה. להבים התברכה בתושבים עם כישרונות מרובים ונכונות גדולה להיות מעורבים ולהתנדב, כפי שזכיתי להכיר במהלך השנים. המטרה שלי היא להמשיך וליצור חיבורים בין תושבים ולפתח שירותים קהילתיים על מנת שנמשיך להיות חסונים בשעת שגרה, חירום וריחוק חברתי".


דורית בר חן- מרכזת מועדון מופת ורכזת מתנדבים: "כרכזת מתנדבים, אני שמחה להיות בתפקיד שבא במגע עם אנשים עם חוזקות הנותנים מעצמם מזמנם למען חוסן חברתי וחיזוק קשרי הקהילה. מועדון הוותיקים הוא הבייבי שלי, אני זוכה לקחת חלק פעיל בעולמם של ותיקי היישוב שמטען הידע, החום והאהבה שלהם הוא הכי עשיר שיש".


דפנה עזוז- מרכזת מועדון ניצולי שואה: "אני מרגישה זכות גדולה לעבוד עם באי מועדון המייסדים, אנשים ונשים עם סיפורי חיים מרתקים, לעיתים כלל לא פשוטים, שנתנו את מרצם וליבם למשפחותיהם, לחברה, למדינה ולארץ. אין שליחות יותר מספקת וחשובה מאשר להעלות חיוך על פניהם של מי שכל כך ראויים לכל הערכה והוקרה".


דורית פחימה- רכזת מנהל וזכאות ומרכזת מעמד האישה: "העבודה בשבילי היא להיות חלק מצוות שהוא משפחה ולהעניק למטופלים יחס המבוסס על אמפתיה ורגישות. כמרכזת מעמד האישה ניתנה לי הזכות לממש את השקפת עולמי בכל הקשור לקידום נשים ונתינה לזולת".


תודה לצוות הנפלא מקהילת להבים המוקירה והמעריכה:
להבים- קהילה אחת ❤️ אחד!

בשבוע שעבר צוין ברחבי העולם