ארכיון חדשות

17.05.2021 20:00: להלן עדכון המועצה בנוגע להשתלשלות האירועים אמש (16/5)

תושבים יקרים,

להלן עדכון המועצה בנוגע להשתלשלות האירועים אמש (16/5) בישוב ולאחר בדיקת הדיווחים השונים ממקורות שונים שדרשו זמן :

החל מהשעה 23:00 התקבלו מספר תלונות במוקד המשטרה ובמוקד 106 של המועצה מתושבים על התגודדות של נערים ורעש סביבתי .

חשוב לציין כי רק מספר נערים קטן מבינהם היה מעורב באירועים החריגים כגון רעולי פנים ,נער אחד שנתפס על ידי המשטרה כשברשותו סכין, זריקת ביצים על רכבים ולתוך בתים וחצרות וקריאות גנאי כנגד ערבים.

עם תחילת האירועים פורסמו הודעות לקבוצות ווטסאפ רבות ביישוב בפניה להורים בבקשה לקרוא לילדיהם שיחזרו לביתם ולא יקחו חלק באירועים שהחלו לצאת משליטה.

האירועים התרחשו במספר מוקדים ברחבי היישוב כולל בשכונה הותיקה, שכונת הציפורים ושרונית. זמן קצר לאחר הדיווחים הראשונים, הגיעו לשכונה הותיקה שתי ניידות ויחד עם הסיור ועם עובד המועצה ביצעו סריקות רגליות אחרי הנערים שנסו לכיוון יער גרמניה.

בהמשך התקבלו דיווחים נוספים על זריקת ביצים על מכוניות ולתוך חצרות בתים במספר מוקדים נוספים ובנוסף קריאות גנאי כלפי ערבים וזריקת חפצים לבתים של תושבים ערבים ביישוב. כשהכוחות הגיעו למקום, הנערים שוב ברחו והתפזרו ברחבי היישוב.

באחד המקרים תושביו של אחד הבתים שהוטרדו וחששו לשלומם יצאו מביתם ברכב והחלו לרדוף אחרי הנערים, הכוחות דאגו להחזיר את התושבים לביתם ולהסביר להם שמדובר במסורת הקשורה לחג השבועות.

לאחר צפיה במצלמות הכניסה לישוב לא נראו רכבים או תושבים שהגיעו מחוץ ליישוב על מנת להתעמת עם הנערים מלבד תושבי היישוב שהוטרדו בביתם.

הטענות לגבי נהיגה מסכנת חיים ויחס השוטרים אל הנערים ייבדק על ידי המשטרה לאחר תלונה שמוגשת על ידי המעורבים באירוע.

למרבה המזל הלילה הסתיים ללא נפגעים, האירועים הסתיימו והנערים המעורבים התפזרו לבתיהם סביב השעה 3:30 כאשר במהלך הלילה הגיעו ליישוב כוחות משטרה ומג"ב נוספים.

אל לנו לתמוך באירועים אלימים מכל סוג ואנו קוראים לכולם בשעה בשעה זו לשמור על קור רוח ולפעול להרגעת הרוחות מבית.

להלן עדכון המועצה בנוגע להשתלשלות האירועים אמש (16/5)