ארכיון חדשות

22.04.2021 13:57: משולחנה של הוטרינרית


תושבים יקרים,

קבלת קהל במחלקה הוטרינרית: מחר יום שישי. 23.4.21 בין השעות 10:00-11:00.

כפי שאתם יודעים היום הוא 'יום כדור הארץ וחמלת בע"ח.

להבים השואפת להיות מהישובים הבולטים בארץ בתחום אהבת החי, לראייה היישוב היחידי בארץ בו מותקנת ברכת כלבים בגינת הכלבים ומוצגת תערוכת "חיית המחמד שלי" בלשכת המועצה.משולחנה של הוטרינרית הגיע בנוסף גם הסיפור של הכלבה נלה:שלום לכולם

שמי נלה, כלבה לברדורית בת 15 , נולדתי וגדלתי בלהבים וכאן גם אסיים ככל הנראה את חיי.

בטח ראיתם אותי הרבה בעת האחרונה שוכבת במשך שעות במדשאה הציבורית שליד הרחובות שמתחילים באות ס'. זה ממש ליד הבית שלי - רחוב סופית.

הרבה מכם ניגשו אלי ונתנו לי מים ולפעמים קצת אוכל, וחלקכם דוקא שמרו מרחק בחשש. חלקכם צילמו אותי ופירסמו ברשתות החברתיות וחלקכם אף התלוננו במועצה.

אני רוצה לשתף אתכם בזה שקודם כל אני אוהבת מאד את הבית שלי ואת הבעלים, אני מטופלת היטב, יש לי את כל מה שכלב צריך החל מאוכל טוב, דרך טיפול רפואי ככל שאני צריכה, טיולים בשכונה וכמובן הכי חשוב הרבה חום ואהבה.

לצערי בשנה האחרונה אני חווה הרבה מאד בעיות הקשורות לזיקנה שלי (במונחים של שנות אדם אני כבר בת למעלה מ- 100).

בראש ובראשונה שמיעתי נפגעה מאד.

אני למעשה חרשת, ואפילו לא מודעת לזה שאני משמיעה קולות וצווחות שנישמעים כקולות של סבל כאילו מישהו פוגע בי - ושמפריעות לעיתים לשכנים - זה כמובן ממש לא כך...

ושנית , לא נעים לאמר, אני כבר די סנילית. כמעט לא מזהה את הבית שלי ואת הבעלים שלי.

ועם כל אלו, אני מאד רגועה, לא סובלת מכאבים או מחלות כרוניות קשות, בוודאי לא מוזנחת וכל שהייתי רוצה זה לסיים את חיי בכבוד ובשקט.

גיליתי שכשאני יושבת על הדשא ליד הבית זה מרגיע אותי מאד. אני יכולה לשכב שם שעות בשקט, מבלי להפריע לאף אחד.

עד כדי כך זה טוב לי שאני מאד לא רגועה ויכולה לצווח שעות עד שבעל הבית שלי פותח את השער של הבית ומאפשר לי להיות בשקט במדשאה הציבורית.

אני מודעת לכך שיש אנשים שיראו בזה כמטרד לציבור ואפשר להבין את זה - חשוב שלא יהיו כלבים משוטטים בישוב, אבל ביום כדור הארץ, יום החמלה על בעלי החיים, כל מה שאני מבקשת זה את הבנתכם לקשיים שלי.

תנו לי בבקשה למצוא את מנוחתי מפעם לפעם גם במדשאה הציבורית. תבינו שזו התנהגות טבעית לכלבים בגילי, ואני מבטיחה שאשתדל להיות שם מעט ככל הניתן ובוודאי לא אפריע לתושבים ולסביבה.

תודה על ההבנה וההתחשבות, נלה.

משולחנה של הוטרינרית