ארכיון חדשות

14.04.2021 15:31: משולחנה של הוטרינרית - 14.4.21


משולחנה של הוטרינרית:

תושבים יקרים, כמה דגשים להתנהלות בעלי חיים בעת צפירה או זיקוקים ודגשים על מזון בשרי.1. יש להימנע מלהוציא מהבתים את הכלבים בשעת הזיקוקים ולדאוג להם לסביבה בטוחה.

2. יש לסגור היטב פתחי יציאה אפשריים כגון דלתות וחלונות כדי למנוע הימלטות הכלב.

3. נסו גם לבודד את סביבתו וליצור ככל הניתן הגנה מפני הרעש. רצוי אף לסגור את הכלב באחד מחדרי הבית על מנת להקנות לו ביטחון רב יותר.

4. מומלץ להשאיר את הטלוויזיה או הרדיו פתוחים על מנת שיכסו במידת מה על רעש הזיקוקים.

5. אם הכלב נמצא בחצר – יש לדאוג שהחצר והשערים אליה יהיו סגורים ונעולים.

6. אם הכלב קשור, יש לוודא שהקשירה עמידה ולא תאפשר לכלב להשתחרר.

7. טיול ארוך ומשחק ממושך לפני הזיקוקים, יעזרו לכלב לפרוק מתחים.

8. לאחר הפחתת החשיפה לרעש ניתן לנסות ללטף או לחבק את הכלב, אך יש לשים לב - אם אין תגובה מיידית של רגיעה, יש לשנות אסטרטגיה, שכן ליטופים עלולים להתפרש אצל הכלב כחיזוק חיובי למצבו.הנחיות והמלצות ליום העצמאות:ידוע שעם ישראל אוהב לעשות 'על האש' ביום עצמאות וכמובן שזו הזדמנות מצוינת לקחת איתכם את הכלב וגם 'לפנק' אתו בשאריות הבשר המשובחות.1. כדאי לזכור שהמזון הרגיל של הכלב מותאם לו ולבריאותו ולכן לא כדאי להגזים ולהקפיד על כך שעדיין 90% מהמזון יהיה מזונו הרגיל.

2. עצמות עלולות להיות מסוכנות לכלבים ולעיתים יכולות להוביל אפילו למוות. עצמות וחלקי שיפוד למשל, נשברים לעיתים לחלקים חדים שעשויים לגרום לקרע במעי.

3. אכילת מזון עתיר שומן, למשל חתיכות שומן מהמנגל, עלולה לגרום לדלקת בלבלב - בעוד שבשר נא עלול להכיל חיידקים.

4. יש להקפיד על כך שהכלב ישתה מספיק לאורך היממה. אין לשכוח לספק לו מקור מים זמין לכל אורך היום, גם אם אתם עסוקים בחגיגות או בנפנוף על המנגל.

בברכה,המחלקה הוטרינרית להבים.

משולחנה של הוטרינרית - 14.4.21